Baleto mokyklosMokymo programaPatirtis įkvėpta laiko

Mokykloje dėstomas sistemingas klasikinio šokio mokymas, kiekvienoje amžiaus grupėje pagal A.Vaganovos sukurtą baleto mokymo metodiką. Vaikų nuo 3 iki 10 metų amžiaus programos remiasi kvalifikuota kineziterapeutės Margaritos Radžiūnienės, edukologės ir šokio psichologės Birutės Banevičiūtės bei mūsų mokyklos kvalifikuotos mokytojų komandos žiniomis bei metodika.

Dėstomos pamokos:

  • Baleto pamokos – pagal A.Vaganovos sukurtą baleto mokymo metodiką.
  • Pilates-strech – tai kūno mankšta sukurta remiantis baleto šokejų kūno galimybių lavinimu Šių pamokų metu dėmesys skiriamas į teisingą vidinių bei išorinių raumenų treniravimą siekiant taisyklingos laikysenos formavimo. Lavinamas nugaros lankstumas, bei stiprumas, kojų raumenų bei raisčių taisyklingas pratempimas , siekiant bendro kūno elastingumo . Ši mankšta suformuoja taisyklingą laikyseną ir padeda taisyklingai atlikti baleto judesius.
  • Klasikinio baleto repertuaro – tai šokių epizodai, kompozicijos, ištraukos iš spektaklių skirti koncertams, spektakliams, konkursams atlikimui scenoje.
  • Puantų technikos – tai pamokos vaikams nuo 9 m. amžiaus skirtos mokintis šokti su puantais ( baleto bateliai su pakietintu pagrindu, skirti stovėti ant pirštų galų ).
  • Šiuolaikinio šokio – tai baleto šokio technika dėstoma pagal contempor šokio programą. Ši technika leidžia išmokti laisvesnes judesių atlikimo plastikos ir patirti daugiau šokio laisvės , skatina kūrybiškumą bei individualumo atsiskleidimą per plastiką.
  • Pasaulio tautų šokiai – mokiniai yra supažindinami su kitų šalių ryškesnia šokio atlikimo technika per tai šaliai būdingą šokio plastiką ir charakterį.
  • Aktorinio meistriškumo, improvizacijos, kūrybiškumo skatinimo – tai pamokos, kurios per kūrybines užduotis skatina vaikus atskleisti savo individualumą, išlaisvina jų kūrybines fantazijas, suteikia galimybes jiems patiems kurti šokius ir juos atlikti viešose erdvese. Moko per judesiu plastiką išreikšti savo mintis kas yra būtina , kad žiūrovas galetų be žodžių suprasti šokėją.
  • Muzikalumo lavinimo – tai atskiros pamokos skirtos mokinius supažindinti su klasikinės muzikos forma:frazės, įžanga, muzikiniais tempais, taisyklingo ir ritmiško judesių atlikimo ,muzikinių kūrinių analizavimo per šokio prizmę.
  • Baleto istorijos – mokiniai bus pažindinami apie baleto ir meno pasaulį nuo pačių seniausių iki mūsų laikų. Pristatome iškyliausias baleto pasaulio asmenybes, rodome geriausius ir garsiausius visame pasaulyje baletus video formatu. Edukacines kelionės baleto tema.
  • Prancūzų kalbos pamokos – tai pamokos skirtos vaikus supažindinti su pagrindiniais prancūzų kalbos terminais bei žodžiais, kurie naudojami baleto pamokose, įsigylinti į jų reikšmę ir vizualiai juos perteikti.

Užsiėmimai vyksta 1—5 kartus per savaitę, (trukmė 45 – 60 min.) Kai kurios pamokos yra laisvai pasirinktinos.

Kadangi mūsų mokykla siekia kuo efektyviausio  mokymo metodo kurį norime perteikti savo mokiniams, tai programa yra peržiūryma ir persvarstoma kas trys metai kartu su visa mokyklos mokytojų bei vadovų komanda pasitelkiant ir pačius geriausius metodininkus musų šalyje , bei garsiausiomis pasaulio mokyklų patirtimis.

Mokyklos veiklaNauda vaikui ir tėvelaims

Šalia klasikinio šokio pamokų yra dėstomos papildomos pamokos, kurios papildo, palengvina ir pagerina baleto šokio programos įsisavinimą suteikdamos daugiau kūno bei kūrybiškumo galimybių atskleidimo. Šalia mokymo proceso vaikai skatinami patirti kuo daugiau sceninės praktikos, todėl mokykla organizuoja savo kasmetinius koncertus, stato spektaklius didžiosiose šalies teatrų scenose. Mokyklos mokiniai yra kviečiami dalyvauti viešuose renginiuose visoje Lietuvoje, bei yra kviečiami filmuotis įvairiuose televiziniuose projektuose, kas prideda įvairiasnės meninės patirties. Mokykla organizuoja savo tarptautinį konkursą, kas leidžia pasitikrinti savo jėgas toje pačioje amžiaus grupės vaikų šokio kategorijose. Skatinama dalyvauti tarptautiniuose konkursuose kuriuose musų mokyklos vaikai užima aukštas prizines vietas kas tik parodo sistemingą ir kvalifikuotą profesionalių mūsų mokyklos mokytojų žinių panaudojimą bei atsakingą darbą. Mokykla organizuoja vasaros baleto stovyklas su išvykomis, bei dienos stovyklas mokykloje.